Септември - Лудогорец

Лудогорец и Ботев Враца продължават напред за Купата

Шампионът на България Лудогорец надигра като гост Септември с 3:0 и се класира за четвъртфиналите за Купата на България.

Тимът на Станислав Генчев започна вихрено и си осигури комфортен аванс от два чисти гола още до 20-та минута. Козмин Моци откри резултата в 11-та, а осем по-късно Якуб Швиерчок реализира за 0:2. През втората част Мавис Чибота се разписа за 3:0 в полза на Лудогорец след точно изпълнена дузпа.

Така разградчани преминаха безпрепятствено в следващата фаза на надпреварата. В събота зелените играя с Черно море в efbet Лига. Следващата седмица пък тимът приема Ференцварош в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, в който дори равенство гарантира класиране за елиминациите.

Ботев Враца победи с 4:0 Кариана Ерден

Ботев Враца не остави шансове на втородивизионния Кариана Ерден. Тимът на Тони Здравков спечели с убедителното 4:0 за място сред четвъртфиналистите.

Интригата изчезна след първите 45 минути, когато врачани реализираха три попадения. Още във втората минута Венцислав Керчев откри резултата. По-късно Петър Атанасов покачи на 2:0. В 37-та минута Доминик Янков наказа гостите за трети път.

След почивката Ботев намали темпото, но стигна до още един гол в края.

Карадайъ изхвърли Витоша Бистрица

По-рано Ботев Гълъбово изненадващо елиминира елитния Витоша Бистрица. Домакините се оказаха в ролята на догонващи в началото на втората част след попадението на Атанас Кабов. Двубоят вървеше към успех на гостуващия състав, когато на сцената се появи атакуващият футболист на Ботев Ерай Карадайъ. 24-годишният играч, който е под наем от Арда, изравни резултата в 80-та минута. А в самия край на двубоя вкара за втори път, за да класира тима си напред.