Берое - Лудогорец

Лудогорец наказа Берое с 4:2 като гост

Лудогорец се върна към победите след отпадането от Ференцварош. Шампионът на България победи Берое с 4:2 като гост и излезе първи в efbet Лига. Орлите имат шест точки, колкото и Черно море, но по-добра голова разлика.

Берое всъщност направи много силен мач в първото си домакинсто за сезона. Заралии имаха повече положения от своя съперник. Тимът на Стойчо Стоев обаче се възползва много по-добре от шансовете си. По два гола за гостите вкараха Жоржиньо и Клаудио Кешерю.

Националът на Гвинея-Бисау откри в 9-ата минута. В 35-а пак той покачи на 0:2. Заралии натиснаха и на три пъти поискаха дузпа. Чак от четвъртия опит те получиха такава. И я реализираха за 1:2 чрез Зоран Йосипович.

Два гола за две минути за Лудогорец

Шампионите обаче отказаха Берое с два гола в началото на втората част. Кешею се разписа в 53-а и 55-а минути за 1:4. И двете попадения дойдоха след отлични контри на орлите.

В края отново Йосипович вкара за 2:4.

„Доволен съм от реакцията ни. Играчите се стараха и заслужено спечелихме. Имахме проблеми когато дадохме инициативата на Берое. През второто полувреме обаче взехме нещата в свои ръце и решихме мача. Не е ставало въпрос за моя смяна“, коментира треньорът на шампионите Стойчо Стоев.