ЦСКА 1948 - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец надигра убедително ЦСКА 1948

Лудогорец дръпна на върха в efbet Лига, след като победи с лекота ЦСКА 1948 с 3:0 като гост в 12-ия кръг. Така зелените събраха 26 точки, 3 повече от втория Локомотив Пловдив. Срещата ще остане в историята с двата гола на Клаудио Кешерю. Така той стигна кота 100 гола в елита.

Треньор на Лудгорец в този мач беше Яков Папарков. Той не можеше да разчита на Пламен Илиев, който бе заменен на вратата от Владислав Стоянов. Орлите обаче започнаха устремно. Още във 2-ата минута Текпетей намери Янков, който прати топката над вратата. След това Антон Недялков проба с далечен изстрел да изненада Даниел Наумов, но неуспешно.

В 14-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 блесна с великолепно спасяване. Той отрази истински снаряд, отправен от Каули Оливейра. Пет минути по-късно червените можеха да открия. Мартин Камбуров стреля от тъчлинията, топката описа странна траектория и кацна на напречната греда.

Логичното се случи в края на първото полувреме. Васил Шопов върна много слабо към Наумов, Кешерю открадна топката, финтира вкаратя и откри.

В 65-ата минута Лудогорец направи решителна крачка към успеха. Резервата Мавис Чибота направи двойно с Кешерю и след това копна топката над Наумов за 0:2. Малко по-късно червените изпуснаха шанс да се върнат в мача. Галин Иванов обачене уцели вратата от добра позиция. Всичко приключи пет минути по-късно. Алекс Сантана беше изведен от Сисиньо, пусна към Кешерю и той вкара за 0:3. Това беше неговият гол номер 100 за Лудогорец в елита.