Ботев Пловдив - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се доближи на победа от титлата – ВИДЕО

Лудогорец е само на победа от десета поредна титла. Това стана, след като зелените надвиха Ботев Пловдив с 2:0, а вторият Локомотив Пловдив падна с 0:1 от ЦСКА 1948. Двубоите бяха от последния редовен кръг в efbet Лига.

Така орлите събраха 64 точки – 12 повече от Локомотив. Това означава, че ако спечелят първия си мач от плейофите, те ще са шампиони. Въпросният двубой е срещу Берое.

Иначе Лудогорец спечели в Пловдив с два гола през второто полувреме. Вандерсон вкара за 1:0 след час игра. Така зелените завършиха редовния сезон с попадение във всеки кръг. Малко преди края на редовното време Вандерсон се разписа за 0:2.

Чочев класира ЦСКА 1948 в първата шестица

С трите точки срещу Локомотив Пловдив червените изпревариха Черно море за място в шестицата. Голът за успеха вкара Ивайло Чочев. Той се разписа след центриране от корнер на Георги Русев. В 76-ата минута Димитър Илиев изпусна дузпа, като стреля в гредата.