Берое - Лудогорец
Снимка: beroe.bg

Лудогорец би Берое и е на победа от 11-а титла

Лудогорец надви Берое с 1:0 в Стара Загора. Единственото попадение реализира Бърнард Текпетeй в 59-ата минута. Така орлите се доближиха на победа от 11-а поредна титла на България.

Тимът на Анте Шимунджа има 12 точки аванс пред втория ЦСКА-София. 11-ата титла ще стане факт при победа над Славия в първия кръг от плейофите. Мачът е в Разград. Титлата обаче може да стане факт дори и без Лудогорец да играе – просто Левски трябва да победи ЦСКА-София в дербито.

Иначе орлите атакуваха повече в Стара Загора, но нямаха чак толкова много положения. Десподов и Каули бяха автори на най-опасните удари, но не вкараха гол.

Резултатът беше открит в 59-ата минута. Топката достигна до Сотириу, който намери непокрития Текпетей и той прати топката в мрежата с удар от близка дистанция – 0:1. До края Текпетей, Каули и Сотириу можеха да покачат на 0:2, но не успяха. Падт пък спаси удари на Мариани и Камара, за да запази трите точки за гостите.