Лудогорец - Локомотив Пловдив
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945

Лудогорец победи Локомотив с гол в края

Лудогорец взе шеста поредна победа в първенството – 1:0 над Локомотив Пловдив. Шампионите се измъчиха доста и спечелиха след автогол на Кристиан Гомис в 90-ата минута. Зелените вече имат осем точки аванс в класирането пред втория Ботев Пловдив. Третият ЦСКА-София изостава на 10 точки от лидера.

Локомотив имаше възможност да открие резултата още в първата минута. Парвиз Умарбаев стреля обаче над вратата. Това обаче беше и единственият удар за гостите през първото полувреме. Не че Лудогорец имаше много повече. Домакините отправиха два точни удара, и двата дело на Доминик Янков.

След почивката Лукас Редер отново имаше повече работа. В 60-ата минута шампионите получиха дузпа, след като Мартин Паскалев събори Текпетей. Пиерос Сотириу стреля, но ударът му срещна последователно двете странични греди. В 86-ата минута реферът Драгомир Драганов даде втора дузпа за нарушение срещу Мавис Чибота. След преглед на ВАР обаче той отсъди симулация.

В последната минута на редовното време шампионите все пак се разписаха. Текпетей проби отдясно и стреля прострелно, а Гомис прати топката в собствената си врата.