Лудогорец - Ференцварош

Лудогорец ще играе в Лига Европа и през пролетта

Лудогорец ще играе в Лига Европа и през пролетта на 2020-а година. Това стана, след като тимът направи 1:1 с Ференцварош в последния мач от груповата фаза. Ремито бе достатъчно, за да може зелените да завършат на второ място в класирането. Първи е Еспаньол, унгарците са трети, а ЦСКА Москва – четвърти. Жребият за елиминациите е в понеделник.

Орлите дори бяха много близо до победата. Те обаче допуснаха късен изравнителен гол. И двата тима започнаха много нападателно, но домакините първи нанесоха удар. В 24-та минута Клаудиу Кешерю пресече подаване в половината на унгарците, топката стигна до Марселиньо, който изведе Джоди Лукоки и крилото на Лудогорец не сбърка, останал очи в очи с вратаря на гостите.

Само четири минути преди това играчите на Ференцварош имаха претенции за дузпа. Тогава топката срещна ръката на Сисиньо в наказателното поле, но реферът не даде такава. Малко преди почивката гостите бяха близо до изравнителен гол. Изстрелът на Фримпонг обаче се отби в гредата на Пламен Илиев.

Лудогорец допусна гол в 94-ата минута

През второто полувреме Ференцварош натисна в търсене на обрат. Унгарците пропуснаха няколко добри възможности. Зелените също, като бяха наказани в добавеното време. Тогава Николай Сигневич вкара за 1:1. Малко след това обаче дойде и последният съдийски сигнал, който подпечата излизането от групата.