Олимпиакос - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец изпусна Олимпиакос – ВИДЕО

Късен гол лиши Лудогорец от победа в гостуването на Олимпиакос. Зелените и шампионът на Гърция направиха 1:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Двубоят се игра пред 10 000 зрители на стадион „Йоргос Карайскакис“ в Пирея.

Кирил Десподов изведе орлите напред в 50-ата минута. Той реализира от пряк свободен удар. Три минути преди края на срещата обаче Абиду Камара вкара за домакините. Голът на чужд терен не носи предимство на Лудогорец, заради промяната на правилата от УЕФА. Реваншът между двата тима е след седмица в Разград.

Българският тим имаше проблеми в първите 15 минути и в края, когато се прибра да брани аванса си. Олимпиакос обаче нямаше много чисти шансове за гол. Дори напротив – по-добрите бяха за гостите. В 34-ата минута например Пиерос Сотириу изпусна сам срещу вратаря.

Кахлина трябваше да спасява Лудогорец чак в 58-ата минута, когато извади удар на Кока. и той обаче не успя да се намеси в 87-ата минута. Тогава след два рикошета топката стигна до Камара и той направи 1:1. В добавеното време Лудогорец пропиля отличен шанс да си тръгне с победа – Десподов преодоля вратаря, но не успя да уцели вратата.