Мура - Лудогорец
Снимка: slovenskenovice.si

Лудогорец изпусна Мура, направи само 0:0

Лудогорец изпусна да победи Мура в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Мачът в Словения завърши 0:0, макар че българите диктуваха играта в големи периоди. Зелените обаче създадоха само два чисти шанса. Освен това тимът на Валдас Дамбраускас записа само един точен удар. Реваншът е след седмица в Разград.

Лудогорец поне записа трети пореден мач без допуснат гол. Освен това зелените владееха топката в над 65% от времето. Кирил Десподов създаваше проблеми на домакините в началото, но без резултат.  Пиерос Сотириу в края на първото полувреме пък пропусна добра възможност за гол.

Мура имаше шанс чрез Клепац, но Кахлина спаси удара му. След паузата вратарят трябваше да се намесва още веднъж.

В 78-ата минута резервата Елвис Ману беше изведен от Икоко, но удари греда. Седем минути по-късно греда удари Коус за домакините.