Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец изненада Рома и спечели с 2:1

Лудогорец взе неочаквана победа на старта в групите на Лига Европа – 2:1 над Рома. Герой за зелените стана новопривлеченият Нонато. Той влезе като резерва и вкара втория гол в 88-ата минута.

Иначе орлите поведоха в 72-ата минута с гол на Каули. В 86-ата минута обаче резервата Шомуродов изравни за 1;1 след удар с глава.

Рома започна по-силно и доминираше през първото полувреме. Манчини уцели греда за вълците, Падт спаси два удара на Пелегрини, а пък Недялков изби от голлинията шут на Дибала.

След почивката италианският тим нямаше толкова положения. Все пак се наложи и Вердон да чисти пред голлинията.

С успеха Лудогорец сложи край на серия от 18 поредни мача без победа в Лига Европа. Предишната беше над Ференцварош през октомври 2019 г.

В другата среща от групата Бетис победи ХИК Хелзинки с 2:0.