Seen on allwallpapersfree.blogspot.com

Лудогорец измъкна 2:2 от Цървена Звезда

Лудогорец и Цървена звезда отставиха развръзката за реванша, след като в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига завършиха 2:2.

Разградчани поведоха на „Лудогорец Арена“, но сръбският гранд успя да обърне резултата. Последната дума в срещата обаче беше на българския тим, който запази интригата за ответния мач на 2 август в Сърбия. Все пак звездашите имат леко предимство заради двете си попадения на чужд терен.

Футболистите на Георги Дерменджиев излязоха напред в резултата в самия край на първото полувреме. Джонатан Кафу се разписа във вратата на Кахримин след солова акция в 43-ата мин. Нападателят пое топката пред наказателното поле, финтира трима бранители на сърбите, след това и вратаря и опъна мрежата зад гърба му.

Звезда обаче започна по-активно второто полувреме и логично се стигна до изравняване 3 мин. след подновяването на играта. След груба грешка в защита на българския тим Катай с прецизен удар по земя направи 1:1. Сръбският гранд стигна и до втори гол в 68-ата мин. Тогава с далечен удар извън границите на наказателното поле Канга разстреля Владо Стоянов.

Това обаче не прекърши Лудогорец. В 76-ата минута Моци изведе на добра позиция Клаудио Кешеру и голмайсторът на българския шампион изравни с точен удар за 2:2.

При краен успех в сблъсъка срещу Цървена звезда Лудогорец и ще се класира за плейофния кръг, където ще бъдат непоставен. При негативен развой отборът на Георги Дерменджиев ще може да атакува групите на Лига Европа. Там ще бъде поставен, защото има висок коефициент – 25.625.

Треньорът на Цървена звезда Миодраг Божович заяви, че съжалява за изпуснатата победа в Разград. Сърбинът обаче вижда шансовете в реванша като 50 на 50.
Лудогорец беше по-добър през първото полувреме. Приложиха натиск, с който не успяхме да се справим. Допуснахме глупав гол за 2:2 и изпуснахме победата. Не ни изненадаха с нищо. Заехме, че ще бъде трудно. Имат бързи и технични играчи, а ние все още изграждаме отбора си. Шансовете за реванша в Белград са 50/50, но там трябва да постигнем това, към което се стремим“, заяви Божович.