Царско село - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец излъга Царско село, но загуби Недялков – ВИДЕО

Лудогорец надделя над Царско село с 2:1 като гост и се класира за четвъртфиналите за купата на България. Тимът на Валдас Дамбраускас обаче имаше сериозни затруднения по пътя към успеха.

Разградчани отбелязаха и двата си гола през първото полувреме. Конгоанското ляво крило на шампионите Мавис Чибота откри резултата в 33-ата минута. Абел Анисе в допълнителното време удвои преимуществото на Лудогорец. Малко преди това защитникът Антон Недялков получи травма и беше изнесен на носилка. По първоначални данни контузията в коляното е тежка.

След почивката зелените имаха проблеми. Дилан Мартенс съкрати изоставането след точно час игра. В оставащите 30 минути футболистите на Царско село създадоха още положения пред вратата на Пламен Илиев, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. Най-сериозната опасност беше в 81-ата минута, когато Стефан Христов не успя да преодолее отблизо вратаря.