Лудогорец - Арда
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец излъга Арда с гол в 95-ата минута – ВИДЕО

Лудогорец постигна много драматична победа над Арда Кърджали с 1:0 в първи мач от 21-я кръг на елита. Домакините стигнаха до успеха с гол в 95-ата минута. Така Арда не успя да стане вторият отбор измъкна точка в Разград този сезон. Досега това успя да постигне само Царско село.

Двата тима направиха равностоен мач и се размениха редица опасности, но до гол така и не се стигаше. В 90-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Александър Георгиев. Орлите се хвърлиха във финален щурм и се докопаха до успеха с последния удар в мача. Попадението беше дело на Вандерсон. Така те продължават серията си с гол във всеки кръг от началото на сезона.

Лудогорец събра 51 точки, 11 повече от втория ЦСКА-София, който в неделя приема Етър. Арда остава на четвърта позиция в класирането с 39 точки.

„Може да звучи смешно, но съм по-доволен от победата сега, отколкото от тази с 4:1 над Берое. Имахме проблеми, защото бяхме без някои основни играчи“, заяви треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас.

„Когато си надигран е по-лесно, признаваш превъзходството на съперника и продължаваш напред. Но днес не беше така – заслужавахме точка. Може би получихме много лековат червен картон, който даде предимство на съперника“, обясни треньорът на Арда Николай Киров.