Лудогорец - Етър

Лудогорец и ЦСКА-София спечелиха на нула

Шампионът Лудогорец и вицешампионът ЦСКА-София взеха победи в деветия кръг на efbet Лига. Зелените надвиха Етър с 2:0, а червените спечелиха с 1:0 срещу Ботев Пловдив.

Лесен успех за Лудогорец

Зелените натиснаха още от самото начало, но първият шанс бе за гостите. Крис Гади обаче не уцели вратата в 25-ата минута. После попадение на Жоржиньо бе правилно отменено заради засада. Малко по-късно Марселиньо уцели гредата от добра позиция.

Втората част започна с бърз гол в полза на шампиона. Кешерю се разписа след корнер за 1:0 в 47-ата минута. Орлите продължиха да натискат и да изпускат положения. Все пак в 86-ата минута Лукоки вкара за 2:0, след като бе изведен от Швиерчок.

Преди началото на двубоя Лудогорец представи и новото си попълнение Талеб Тауата.

Лудогорец - Етър, Талеб Тауата

Късен гол донесе успеха на ЦСКА-София

На стадиона в Коматево червените стигнаха до успеха благодарение на гол в 75-та минута на Али Соу. Централният нападател се разписа с прецизен изстрел от малък ъгъл, за да донесе трите точки на своя тим. Това бе четвърта загуба за канарчетата от началото на сезона.

С този успех ЦСКА-София се изкачи до четвърто място в класирането с 16 точки. Ботев остава на девета позиция с девет точки.