Лудогорец - Царско село
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец и ЦСКА-София се издъниха като домакини

Лудогорец допусна грешна стъпка в битката за титлата, след като направи 1:1 при домакинството си на Царско село. Това беше първият мач от деветия кръг на шампионата. Часове по-късно същото направи и ЦСКА-София. Червените завършиха 1:1 като домакин на Берое.

Това позволява на Локомотив Пловдив да увеличи аванса си на върха на класирането. Железничарите имат 18 точки, Лудогорец е втори със 17 точки. Берое е трети с 15, след това е Царско село с 14. ЦСКА-София има 12 точки, колкото и Арда.

Лудогорец сбърка в самия край

На стадиона в Разград домакините бяха затруднени от солидната игра на съперника. Най-важният момент през първото полувреме дойде в 28-та минута. Тогава централният нападател Ихинио Марин реализира дузпа, отсъдена за безразсъдна игра с ръка в наказателното поле на Иван Бандаловски. През втората част тимът на Павел Върба получи втора дузпа отсъдена за нарушение срещу Кирил Десподов. Тя обаче беше изпусната от резервата Клаудиу Кешерю. Пропускът на румънския нападател се оказа с огромно значение. В края на мача новото попълнение на Царско село Лъчезар Балтанов попари домакините с изравнителен гол за 1:1.

ЦСКА-София и Берое си вкараха два бързи гола

Двата тима направиха атрактивен двубой на стадион „Българска армия“, като червените имаха предимство, но не успяха да стигнат до успеха. Тимът на Димитър Димитров стоеше солидно през първото полувреме и държеше съперника далеч от вратата. Три минути след паузата Берое поведе – Макута беше оставен сам в наказателното поле и се разписа с глава от близко разстояние след центриране на Стив Фуртадо. Домакините отговориха бързо и Валентин Антов изравни в 54-та минута. Той вкара с глава след центриране от корнер на Адалберто Пеняранда.

За тима на Стамен Белчев това беше пети пореден мач без победа в първенството.