Лудогорец - Арда
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец и ЦСКА-София взеха победи – ВИДЕО

Лудогорец и ЦСКА-София започнаха с победи тежката си декемврийска серия от мачове. Шампионите сразиха с лекота Арда с 4:1, червените надвиха Локомотив София с 2:0.

Над всички за Лудогорец бяха Пиерос Сотириу и Кирил Десподов. Кипърецът вкара два гола, а Десподов отбеляза един и добави асистенция. Икоко също вкара веднъж за зелените, а за гостите се разписа Спас Делев.

Треньорът на Станислав Генчев беше пуснал от първата минута героят от мача с червените Мавис Чибота. За пръв път титуляр от август пък беше Каули Оливейра. След наказание в игра се завърна и Оливие Вердон.

По-късно ЦСКА-София постигна трудна победа с 2:0 срещу Локомотив София. Червените стигнаха до успеха с головете на Жорди Кайседо и Георги Йомов през второто полувреме. Тимът на Стойчо Младенов отново не впечатли. Освен това заради травми още през първото полувреме бяха сменени Федерико Варела и Амос Юга.

С трите точки червените отново са на седем от Лудогорец. Те има и мач по-малко. Освен това двата тима играят отново един срещу друг на 20 декември.