Царско село - Лудогорец

Лудогорец и Локо Пловдив отново спечелиха

Лудогорец и Локомотив Пловдив взеха поредните си победи в efbet Лига. Така двата тима продължиха преследването на върха и са на 4 точки един от друг. Левски може да се изравни по точки с Локомотив в четвъртък, когато приема Дунав.

Рутинен успех за Лудогорец

Зелените надиграха лесно новака Царско село с 2:0, макар че заложиха предимно на резерви. Шампионите поведоха в 21-та минута чрез полския си нападател Якуб Швиерчок. Той получи асистенция от Жоржиньо. Трите точки за тима на Станислав Генчев бяха подпечатани с второ попадение в 56-та минута. То бе вкарано от Джордан Икоко.

Така зелените остават без поражение от началото на сезона – 11 победи и три равенства. Това бе и седмата им последователна победа без допуснато попадение.

Шеста поредна победа за Локомотив

Локомотив Пловдив надигра у дома Черно море с 1:0 и записа шеста поредна победа. Смърфовете стигнаха до успеха след дежурното попадение на голмайстора Димитър Илиев в 14-та минута. Той получи асистенция от Парвис Умарбаев. През втората част тимът на Бруно Акрапович остана в намален състав малко след час игра. Тогава бе изгонен Милош Петрович.

Тимът е непобеден от 24 август, когато отстъпи при визитата на Левски.

Рекорд за Георги Илиев

Халфът на железничарите Георги Илиев стана рекордьор по изиграни мачове в българския елит. Той записа своя двубой номер 455 в сблъсъка. Досегашният рекордьор Марин Бакалов уважи Жоро и му връчи специална статуетка. Спортния директор на Локомотив поднесе от името на клуба луксозен плакет, а легендата Христо Бонев му подари фланелка на отбора с номер 455 на гърба.