Ботев - Лудогорец

Лудогорец и Левски спечелиха с гол разлика

Лудогорец и Левски продължават преследването на върха в efbet Лига. Шампионите измъкнаха 1:0 над Ботев в дебюта на Ферарио Спасов. Сините пък надвиха Арда с 2:1 на „Герена“. Така разликата между двата тима се запази 4 точки.

Лудогорец излъга Ботев с първото си положение

Зелените стигнаха до победата в Пловдив с гол още в седмата минута. Тогва точен бе Жоржиньо, а в ролята на асистент влезе Марселиньо. Тимът на Станислав Генчев владееше топката през по-голямата част от времето, но не стигна до втори гол.

Ботев създаде няколко положения пред вратата на Пламен Илиев, но в крайна сметка допусна нова загуба. Това беше официалният дебют на Ферарио Спасов начело на тима. Поражението обаче бе пето поредно за жълто-черните.

Лудогорец от друга страна записа шеста поредна победа без допуснат гол в първенството. И общо седми във всички турнири, което е нов клубен рекорд.  За играчите на Генчев предстои домакинство на Еспаньол в Лига Европа. После тимът гостува на Царско село.

Левски спечели с късни голове

Тимът на Петър Хубчев беше по-активен през първата част, но рядко създаваше опасности пред вратата на Иван Караджов. От своя страна гостите от Кърджали разчитаха на добрата си игра в защита и на контраатаки. При една от тях резервата Елиша Сам получи изгодна възможност да изведе Арда напред. Той обаче уцели гредата зад Миятович.

Малко след това сините откриха чрез Хали Тиам. Полузащитникът на столичани намери топката от ждроб след подаване на Робърта и вкара за 1:0. Това се случи в 70-ата минута. Десет по-късно влезлият като резерва Станислав Иванов се разписа за 2:0. За Иванов това бе юбилеен 50-и мач в българския елит. В добавеното време играчите на Стамен Белчев все пак достигнаха до почетно попадение. Голът реализира Пламен Крумов след добро изпълнение на пряк свободен удар.

В следващия кръг Левски приема Дунав, докато Арда гостува на Ботев Пловдив.