Лудогорец

Лудогорец се върна на върха с гол от засада

Лудогорец се върна на върха в елита след победа над Ботев Враца с 2:1. Зелените имаха огромни проблеми в мача от 14-ия кръг и спечелиха с гол от засада на защитника Жосуе Са. Шампионите имат 29 точки, с две повече от Локомотив Пловдив. Тимът от Враца е осми с 15 точки.

Лудогорец натисна още от началото и имаше две положения, но ги пропусна. Все пак в 16-ата минута резултатът стана 1:0 – Керчев си вкара автогол. Само четири минути по-късно обаче Ботев изравни с удар на Педро Лагоа. Той се възползва от грешка на Стефан Баджи.

В 31-ата минута домакините отново поведоха чрез централният защитник Жосуе Са. Той засече центриране от свободен удар на Каули Оливейра. Повторенията обаче ясно показаха, че и Са и Кешерю са в засада. При това лесно видима, защото те бяха на линията на наказателното поле, а защитниците – пред нея.

След почивката Ботев Враца удари греда, а Кешерю и Каули пропуснаха за Лудогорец.