Лудогорец - Черно море

Лудогорец едва се спаси срещу Черно море

Лудогорец не успя да спечели във втори пореден мач от efbet Лига. След 0:0 с ЦСКА-София сега шампионът направи 1:1 при домакинството си на Черно море. Двубоят бе от 19-ия кръг на първенството.

На „Лудогорец Арена“ в Разград орлите бяха далеч от най-добрата си игра. Логично те изостанаха в резултата малко преди почивката. Тогава цялата защита на тима подцени центриране отдясно на Родриго и Фахт Актау не сбърка отблизо.

Гол и червен картон за Лудогорец

Домакините натиснаха през втората част в търсене на изравнителен гол, но не бяха ефективни. Те все пак успяха да стигнат до него в 84-та минута. Тогава резервата Якуб Швиерчок се разписа с изстрел от далечно разстояние. В продължението на мача орлите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Сисиньо.

Тимът на Станислав Генчев все пак остава на върха с 47 точки. Моряците стигнаха до ценна точка в битката за Топ 6 и заемат пета позиция с 28 точки.