Лудогорец - Локомотив ГО
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец е на четвъртфинал за купата – ВИДЕО

Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира Купата на България. Това стана факт след 3:1 над Локомотив Горна Оряховица. За зелените обаче имаше и лоша новина – травма получи крилото Бърнард Текпетей. Той напусна принудително още в 28-ата минута.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи много промени в състава си. Генчев пусна като титуляри 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. Освен това влязоха трима от дублиращия тим – Владислав Найденов, Димитър Митков и Илкер Будинов.

Ихиньо Марин откри в 12-ата минута, а Елвис Ману удвои в 38-ата. След паузата Локомотив намали с попадение на Георги Колев в 58-ата минута. Кафумана Шоу обаче се разписа в 79-ата минута за 3:1.

„Представихме се под очакванията. Очакваше се да победим отбора на Горна Оряховица, но не и да ни вкарат гол. Заради разликата в класите можеше да вкараме повече голове“, каза Генчев.

За четвъртфиналите се класира и Септември. Тимът от София победи Етър с 2:0.