Лудогорец - Ференцварош

Лудогорец изпусна десетима от Марибор

Лудогорец не успя да победи Марибор в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Мачът в Разград завърши 0:0, реваншът в Словения е след седмица.

Зелените изпуснаха отлична възможност да вземат аванс. Те имаха повече и по-добри положения. Освен това играха с човек повече след 56-ата минута. Тогава дясното крило Дино Хотич си изкара глупав червен картон. Футболистите на Стойчо Стоев отправиха 28 удара към вратата на съперника, но напразно.

Шампионите на България натиснаха още от първата минута. Битон изпусна първата възможност, а след него това направиха още Баджи и Кешерю. После Антон Недялков пропиля два шанса, като и в двата случая Пирич спаси. В средата на първото полувреме Марибор имаше единствената си истинска възможност. Кронаветер засече центриране от корнер, но от няколко метране уцели вратата. После пък Сисиньо пропиля още един шанс за Лудогорец.

След като остана с човек по-малко Марибор се прибра плътно в защита. Но словенците имаха и късмет, след като удар на Марселиньо се отби от гредата. До края и Сисиньо имаше нова възможност, но той пак пропусна.