Лудогорец - Берое
Снимка: beroe.bg

Лудогорец взе рекордна десета поредна титла

Лудогорец стана шампион за рекорден десети пореден път. Титлата за орлите стана факт след победа с 3:1 над Берое. Тимът от Разград има 67 точки от 27 мача, 14 повече от втория ЦСКА-София. До края остават четири кръга.

С десетата си поредна титла Лудогорец подобри рекорда на ЦСКА от девет поредни титли. Червените го постигнаха през средата на миналия век. Любопитно е, че през миналия сезон златните медали пак бяха спечелени след победа над Берое в 27-я кръг.

В сегашния двубой срещу Берое шампионите започнаха много активно и създадоха няколко добри положения. Първият гол обаче падна чак в 29-ата минута. Кирил Десподов беше изведен отлично от Вандерсон срещу Генадий Ганев и го преодоля за 1:0. Берое обаче изравни в 38-ата минута. Вердон игра с ръка и реферът отсъди дузпа, а Макоута я реализира за 1:1. За решението си реферът използва ВАР системата.

След почивката домакините продължиха да нападат и логично стигнаха до още два гола. Те паднаха в края на двубоя. В 79-ата минута Икоко намери Янков и той реализира за 2:1. Четири минути по-късно Лудогорец сложи точка на спора. Десподов подаде на Кешерю и той вкара в празната врата за 3:1.