ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

Лудогорец би ЦСКА-София с два късни гола

Лудогорец взе ценна победа с 2:0 срещу ЦСКА-София в сблъсъка на върха в 16-ия кръг на efbet лига. Така зелените дръпнаха със седем точки пред червените в класирането. ЦСКА-София е и с мач по-малко. Победата е девета поредна за Лудогорец като домакин в елита. ЦСКА-София пък загуби за втори път в четири мача и във второ поредно гостуване не стигна до гол.

Герой за шампионите беше Мавис Чибота. Той спечели дузпата, от която падна първия гол, а после реализира и второто попадение.

Иначе двубоят не беше на особено високо ниво. И двата тима заложиха на битка и действаха предпазливо. Домакините дори нямаха точен удар във вратата до 74-ата минута. Тимът на Стойчо Младенов пък отправи и двата си точни удара след статични положения.

Първият беше в 43-ата минута, когато стреля Греъм Кери, но Падт спаси. В 56-ата минута Лам засече центриране на Матай, но Падт изби, а после топката срещна  гредата.

В 74-ата минута дойде и първия точен удар във вратата на Бусато, отправен от Чибота. Три минути по-късно, при една от редките си контраатаки домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бусато срещу Чибота. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който направи 1:0. В последната минута Мавис Чибота реализира втори гол за Лудогорец след нова контраатака.