Септември - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би на старта, Хебър изненада Ботев

Лудогорец започна новия сезон в efbet Лига с убедително 3:0 над Септември София като гост. Шампионът за последните 11 години нямаше проблеми срещу новака в елита. Освен това орлите бяха улеснени от факта, че Септември игра 70 минути с човек по-малко. Кристиан Пешов получи червен картон в 22-ата минута.

Головете за Лудогорец вкараха Алекс Сантана (11′), Каули Оливейра (55′) и резервата Пиерос Сотириу (79′). Зелените можеха да вкарат и четвърто попадение, но отсъдена дузпа беше отменена от ВАР.

Иначе в първия мач от сезона в елита Хебър Пазарджик победи Ботев Пловдив като гост с 1:0. Голът беше дело на капитана на пазарджиклии Цветелин Тонев. Той се разписа в 78-ата минута. Малко преди това Току вкара за 1:0, но попадението не беше зачетено заради засада.

На трибуните беше кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов. Настоящият бос на БФС Борислав Михайлов не беше там.