Лудогорец - Левски
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би Левски, сините изпуснаха дузпа в 90-ата минута

Лудогорец победи Левски на осминафинал за Купата на България след обрат от 0:1 до 2:1. Това означава, че трофеят ще има нов носител. Зелените за първи път елинимираха софиянци за купата.

Всички голове паднаха в последния половин час на двубоя. Уелтон откри за сините след час игра, после Игор Тиаго и Бърнард Текпетей обърнаха до 2:1. Хосе Кордоба пък изпусна дузпа за гостите в 90-ата минута.

Левски поведе с 1:0 в 61-ата минута. Роналдо подаде на Цунами, той центрира, а Уелтон отблизо да преодолее Симон Слуга. Само осем минути по-късно Лудогорец изравни. Якуб Пьотровски надигра Цунами и центрира, Хосе Кордоба изпусна Игор Тиаго и той реализира.

Двата тима продължиха да нападат и зелените завършиха обрата в 79-ата минута. Бърнард Текпетей стреля от около 20 метра, топката мина под плонжа на Пламен Андреев – 2:1.

В 84-ата минута след удар на Цунами топката срещна ръката на Оливие Вердон и излезе в корнер. Съдията Георги Давидов посочи ъглов удар за Левски, но след намеса на ВАР Давидов свири дузпа. След дълго забавяне Хосе Кордоба изпълни дузпата. Той обаче прати топката високо над напречната греда.

Реферът Давидов даде 10 минути добавено време и в шестата Цунами намери Патрик-Габриел Галчев, но той би в аут.