Лудогорец - Ботев Пловдив
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би Ботев Пловдив в последния мач за 2020-а – ВИДЕО

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 2:1 на в отложен мач от 13-и кръг на efbet Лига. С този двубой приключи първата половина от сезон 2019/2020. Успехът означава, че зелените ще зимуват с шест точки аванс на върха. Шампионът води в класирането с 39 точки, а Локомотив Пловдив и ЦСКА-София имат по 33. Ботев е на 12-о място с 14 точки.

Резултатът на „Хювефарма Арена“ беше открит в 39-ата минута от Клаудиу Кешерю, който реализира дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Виктор Генев. Телевизионните повторения показаха, че решението на съдията е спорно, тъй като ръката на Генев беше прибрана към тялото му. Иначе преди това вратарят Аргилашки извади няколко удара, дело на Кирил Десподов и Доминик Янков. В края на полувремето Абел Анисе уцели греда.

Лудогорец поведе с 2:0 пет минути след почивката. Тогава се разписа Янков, който получи добра топка от Кешерю. Румънецът се отчете с още два пропуска, а пък Аргилашки спаси удар на Десподов. После обаче зелените намалиха темпото и Ботев взе инициативата. Иван Василев уцели гредата в 70-ата минута след пас на Салиф Сисе. Французинът все пак се разписа в 89-ата минута и шампионите трябваше да треперят до края. Те обаче удържаха аванса си.