Лудогорец - Берое
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би Берое, Ботев надви Левски

Лудогорец се изкачи на върха в класирането, след като надигра досегашния лидер Берое с 2:0. Това беше първо поражение за тима от Стара Загора от началото на сезона. Орлите имат 16 точки, Берое остава с две по-малко.

Шампионът реши всичко в рамките на пет минути и то още в средата на първото полувреме. Тимът на Павел Върба вкара два гола чрез Кешерю и Сисиньо в 18-ата и 23-ата минута. Преди първото попадение Берое имаше няколко добри атаки и Пламен Илиев трябваше да се намесва.

След два бързи гола Лудогорец контролираше събитията до почивката. След паузата над Разград заваля проливен дъжд, който се отрази на качеството на игра. В един момент се разрази и сериозна буря, а след десет минути от пороен дъжд реферът Ивайло Стоянов спря срещата. Двата тима трябваше да доиграят 11 минути и го направиха след също толкова дълга пауза. Въпросните минути обаче наистина бяха само доиграване.

Ботев надви Левски с 2:1

Ботев взе едва втора победа през сезона, след като излъга Левски с 2:1. Герой за пловдивчани беше Атанас Илиев, който отбеляза и двата гола. Сините пък паднаха след три поредни победи. Преди успеха над Левски Ботев беше победил единствено Локомотив в градското дерби в първия кръг.

Илиев се разписа в 14-ата и 20-ата минута в сходни положения. За Левски точен беше Борислав Цонев от дузпа в 27-ата минута. При резултат 0:0 обаче реферът Георги Димитров не отсъди чиста дузпа за гостите, след като Виктор Генев изби с ръка удар на Паулиньо.