Аякс - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би Аякс, но отпадна от Лига Европа

Лудогорец постигна престижна победа над Аякс в Амстердам с 1:0. Зелените обаче отпаднаха от Лига Европа с общ резултат 2:4. Орлите станаха първият български тим, надвил Аякс на неговия стадион. Единственото попадение реализира резервата Матиас Тисера в 62-рата минута.

Българският шампион ще чака жребия за групите на Лигата на конференциите утре. Зелените ще играят в този турнир поне до средата на декември.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев остави резерви капитана Кирил Десподов и вратаря Серджио Падт. Според слуховете Десподов е пред трансфер в гръцкия шампион Олимпиакос.

Аякс можеше да открие още във втората минута, но вратарят Симон Слуга блокира удар на Броби. След четвърт час игра пропуск за тима от Амстердам направи и Кенет Тейлър. В 20-ата минута удар на Бърнард Текпетей пък беше блокиран от защитата на домакините.

Малко след час игра орлите откриха. Резервата Доминик Янков беше изведен отдясно и центрира, а друга резерва – Матиас Тисера, стреля. Той не успя да вкара при първия си удар, но се разписа при добавката за 0:1.

До края на срещата Лудогорец имаше два шанса, а Аякс – един в добавеното време. Повече голове обаче не паднаха.