Лудогорец - Берое
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец дръпна със седем точки на върха – ВИДЕО

Лудогорец се възползва от грешката на ЦСКА-София и дръпна със седем точки на върха. Шампионите надвиха с 2:0 Берое, като записаха десета победа от началото на сезона. Точни срещу старозагорци бяха Мавис Чибота и Бърнард Текпетей.

Началото на беше добро за домакините. Още в 10-ата минута вратарят Кахлина получи травма. После същото се случи и с Пластун. Двамата обаче стиснаха зъби и продължиха. Са обаче не успя да направи същото и беше сменен още в 22-ата минута. Малко по-късно и Берое направи принудителна смяна – Кукула смени Камара.

В 33-ата минута вратарят на гостите Генади Ганев сбърка и това доведе до гол. Той изпълни слабо аут, Десподов свали към Сотириу, който изведе Доминик Янков, а той на свой ред пусна към Чибота. Той пък вкара за 1:0.

Втората част започна с пропуск за Берое. Лебон се озова в изгодна позиция, но Кахлина спаси с лекота. В 60-ата пък удар на Мечев беше блокиран от Терзиев. В последните 20 минути играта се изнерви, което доведе и до няколко жълти картона. В продължението Лудогорец все пак стигна до втори гол. Десподов намери Сотириу, той пък подаде към Текпетей, който се разписа за 2:0.