Лудогорец - Локомотив София
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец разби Локо София с 5:0 – ВИДЕО

Лудогорец разби с 5:0 Локомотив София в петия кръг на елита. Така зелените вдигнаха самочувствието преди реванша с Малмьо от Шампионската лига в сряда.

Орлите натиснаха съперника си още в началото и Вандерсон два пъти прати топката в мрежата. Головете обаче бяха отменени заради засади. При третия опит той все пак се разписа за 1:0 в 21-ата минута след пас на Мавис Чибота. Само две по-късно Доминик Янков отбеляза втория гол след ново добро подаване на Чибота.

В началото на второто полувреме Кирил Десподов намери Жосуе Са, който беше точен за 3:0. След час игра нова асистенция на Десподов докара резултата до 4:0. Този път се разписа Чибота.

В 68-ата минута Каули Оливейра отбеляза петия гол за тима си. Чибота пък направи трета асистенция. До края Лудогорец продължи да атакува и Ротариу удари греда. Освен това в игра се завърна Ихинио Марин. Това беше първи мач за испанеца след тежката контузия, която получи преди 10 месеца в гостуването на Монтана.

Това е трети успех от три срещи за Лудогорец. Зелените имат и два отложени заради двубоите в Европа.

Лидер в класирането с 11 точки е Черно море. Вчера варненеци победиха ЦСКА 1948 с 3:2. Втори е Ботев Пловдив с десет точки.