Монтана - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се върна към победите в Монтана

Ден, след като уволни треньора Павел Върба, Лудогорец се върна към победите. Това стана след успех с 3:1 в Монтана. В последните си два двубоя зелените направиха 1:1 с Царско село и паднаха с 1:2 от Антверпен в Лига Европа. Шампионите са на второ място в класирането на две точки зад лидера Локомотив Пловдив. Орлите обаче са и с мач по-малко от железничарите.

В повторния си дебют начело Станислав Генчев пусна в игра Владислав Стоянов и Светослав Дяков. Освен той пусна и дебютанта Жосуе Са. Монтана обаче откри резултата още във втората минута. Тони Тасев изведе домакините напред. Девет по-късно зелените изравниха. Ихиньо Марин засече центриране от корнер и вкара за 1:1. Малко по-късно обаче той напусна заради травма в глезена и беше сменен от Елвис Ману.

Именно Ману направи обрата в 53-ата минута, като се разписа от близка дистанция. Монтана имаше положения да изравни, но ги пропусна. А Лудогорец търпеливо изчака шанса си и стигна до трети гол. Доминик Янков излезе сам срещу вратаря в 87-ата минута и прокара топката под плонжа му – 1:3.