Левски - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Лудогорец се смили и спечели само с 3:0 срещу Левски

Лудогорец се доближи до спечелването на десета поредна шампионска титла на България, след като разби Левски с 3:0 като гост в 24-ия кръг на efbet Лига. Зелените тотално доминираха на стадион „Георги Аспарухов“ и сложиха точка на спора с два гола още в началото. Загубата на сините означава, че те вече нямат шанс да попаднат в първата шестица за плейофите.

Още в осмата минута голмайсторът на орлите Клаудиу Кешерю откри резултата с прецизен прехвърлящ удар. Той получи добър пас от Кирил Десподов. Две минути по-късно Каули Оливейра покачи на 0:2 с точен удар от границата на наказателното поле.

Сините отново бяха водени от Живко Миланов заради заболяването на Славиша Стоянович. Тимът обаче нямаше нито сили, нито умения да отговори за ранния удар. В 78-та минута Каули оформи крайното 3:0 в полза на Лудогорец с втория си гол в мача. Той се разписа след като Микулич изби удар на Ману.

Така зелените възстановиха преднината си от девет точки пред втория Локомотив Пловдив. Левски заема девето място с 28 точки.