Лудогорец - Славия
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец взе 11-ата поредна титла – ВИДЕО

Лудогорец стана шампион на България за рекорден 11-и пореден път. Титлата беше осигурена след 4:1 над Славия. Над всички в двубоя беше Бърнард Текпетей, който се отчете с два гола и асистенция. Разградчани спечелиха най-ранната си титла – още на 17 април. Предишното най-добро постижение беше от 2018 г. – 29-и април.

Треньорът на зелените Анте Шимунджа пусна като титуляр едно от последните две нови попълнения – Дени Групер. Резерви пък останаха Каули и Пиерос Сотириу, заменени от Доминик Янков и Матиас Тисера. Доста изненадващо титуляр за белите беше Дарко Тасевски. Това беше първи мач за него през 2022 г.

Лудогорец поведе в 14-ата минута. Доминик Янков центрира от ъглов удар, а Гьоко Зайков си вкара комичен автогол. Това беше втори пореден автогол на македонеца след този срещу ЦСКА-София за Купата. Интригата приключи 120 секунди по-късно. Жан Карничник даде великолепен пас към Бърнард Текпетей, който с мощен удар с левия крак направи 2:0.

В 22-ата минута вече беше 3:0 след първия гол на Тисера за орлите. Асистенцията беше на Текпетей.

В 54-ата минута Лудогорец направи 4:0. Рик Джонатан изведе Текпетей отдясно, ганаецът заобиколи Вуцов и отбеляза. След това домакините намалиха темпото и Славия върна едно попадение. То бе дело на Йон Бакеро, който получи хубав пас от дълбочина от Мартин Петков.