Лудогорец - Жалгирис
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец би, но изпусна да смаже Жалгирис

Лудогорец победи Жалгирис в първия плейофен за групите на Лига Европа. Българският шампион спечели с 1:0 благодарение на ранно попадение. Гостите си отбелязаха автогол още във втората минута чрез Иван Татомирович. Той отклони топката след шут на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

Лудогорец игра отлично преди почивката, когато удари още три греди. Пропуските на зелените обаче със сигурност ще усложнят задачата им след седмицата. Реваншът след седмица във Вилнюс е на изкуствен терен. Ако орлите се класират, те ще играят в Лига Европа за шеста поредна година.

Десподов със сигурност може да бъде критикуван. Той удари гредата от два метра и направи още един пропуск от чиста позиция в края. Друга от гредите също беше на негова сметка след статично положение. Третата дойде след удар на Недялков, който засече топката след центриране на Десподов. Десподов освен това си изкара жълт картон, заради който ще пропусне реванша.

Недялков в 64-ата минута спаси и сигурен гол във вратата на Лудогорец. Тогава той изчисти удар на Оливейра.