Лудогорец

Лудогорец победи ЦСКА-София и дръпна с шест точки – ВИДЕО

Лудогорец възстанови преднината си от шест точки на върха на класирането. Това стана факт след успех с 1:0 над ЦСКА-София в 19-я кръг.

Орлите започнаха много по-силно двубоя и поведоха още в четвъртата минута. Тогава Кирил Десподов проби отлично по левия фланг и стреля силно, вратарят на червените Густаво Бусато отрази удара му, но при добавката Бърнард Текпетей вкара за 1:0.

В следващите минути домакините създадоха още куп положения. Десподов обаче направи два големи пропуска, като в единия случай Юрген Матей изби удара му.

След почивката ЦСКА-София натисна в търсене на обрат, но нямаше много добри атаки. Червените така и не отправиха опасен удар във вратата на Пламен Илиев. Тимът на Валдас Дамбраускас имаше шансове на контраатака, но не ги реализира.

По този начин Лудогорец се върна на победния път след загубата от Локомотив Пловдив в миналия кръг и отново води с шест точки в класирането. За червените това беше първа загуба в шампионата след идването на треньора Бруно Акрапович. Преди това тимът беше в серия от осем поредни победи в елита.