Лудогорец - Интер

Лудогорец загуби с 0:2 от Интер в Разград

Лудогорец загуби от Интер с 0:2 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа, игран в Разград. Реваншът в Милано е след седмица.

Българските шампиони се представиха достойно срещу миланския гран. По-голямата класа на тима на Антонио Конте обаче си каза думата през втората част, когато гостите стигнаха до две попадения. През първата част владението на топката бе равностойно, но по-добрите положения бяха за нерадзурите. Пламен Илиев обаче спаси два опасни шута.

В 64-та минута в игра за Интер се появи централният нападател Ромелу Лукаку. Това доведе до гол няколко минути по-късно. След комбинация, започната от белгиеца, Кристиан Ериксен откри резултата с първия си гол с екипа на италианския тим.

Първа употреба на ВАР в България

В продължението на двубоя за първи път в България влезе в употребата системата ВАР. Това обаче не беше в полза на Лудогорец – след консултация с монитора за видеоповторения реферът Дел Сери Гранде прецени, че Абел Анисе е играл с ръка в наказателното поле и отсъди дузпа. Лукаку не сбърка от бялата точка, оформяйки крайното 2:0 в полза на Интер.