Германия - Сърбия, Льов

Льов: Сане е щастлив, че е цял след бруталния фаул

Селекционерът на Германия Йоаким Льов заяви, че Лирой Сане е имал огромен късмет при бруталното нарушение срещу него. Халфът бе фаулиран в 93-а минута на контролата със Сърбия. Милан Павков получи червен картон, а Сане докуцука до страничната линия.

„Беше брутално. Сане имаше късмет и се размина без сериозен проблем. Но такива нарушения чупят кости“, заяви Льов.

Сърбия измъкна 1:1

Иначе западните ни съседи се добраха до равенство във Волфсбург. Най-вече благодарение на чудесните изяви на вратаря Марко Дмитрович. Той спаси всичко, каквото можа и допусна само един гол. Иначе Лука Йович откри в 12-а минута, а Горецка изравни в 69-ата.

Голът на Йович падна след първия корнер за сърбите. Йович след това имаше шанс да покачи на 0:2, но отчаян шпагат на Клостерман му попречи. Гостите изглеждаха солидно, но на почивката в игра влезе Марко Ройс и това се промени.

„През първото полувреме нямаше усещане, че сме отбор. Нямаше автоматизация в това, което правехме. През второто полувреме вдигнахме темпото, увеличихме натиска и създадохме много положения. Изпуснахме да спечелим, но и това е част от процеса“, добави Льов.

В следващия си мач Германия играе с Холандия в Амстердам в неделя. Сърбия пък гостува на Португалия в понеделник.