Локомотив Пловдив - ЦСКА-София
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив удари ЦСКА-София за второто място

Локомотив Пловдив увеличи сериозно шансовете си да завърши на второ място в класирането на efbet Лига. Това стана след успех над прекия конкурент ЦСКА-София с 2:0. Преди двубоя на стадион „Лаута“ в Пловдив двата тима бяха с равен брой точки – 56. Сега бяло-черните имат три точки повече и по-добър баланс в преките мачове. До края остават два кръга.

Срещата беше равностойна, като червените играха по-добре през първото полувреме. Локомотив направи силна втора част и нанесе своя удар в заключителните 15 минути. Капитанът Димитър Илиев първо откри резултата от дузпа в 77-та минута, а малко след това сложи точка на спора с втори гол. И двете попадения на футболист номер едно на България бяха след ситуации, разгледани с ВАР.

От своя страна армейците не успяха да отправят нито един точен изстрел след почивката. В сряда те ще опитат да спечелят купата на България. ЦСКА-София играе на финал с Арда на Националния стадион „Васил Левски“.