Локомотив Пловдив - Лудогорец

Локомотив Пловдив спря Лудогорец с 1:1

Локомотив Пловдив и Лудогорец завършиха 1:1 в среща от 4-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха интересен двубой, в който създадоха множество голови ситуации. Железничарите сложиха край на серията си от четири поредни домакински поражение от орлите. Лудогорец остава начело в класирането с 10 точки. Локомотив е пети със 7 точки.

Носителят на купата излезе с голяма част от резервните си състезатели заради участието в Лига Европа. За Лудогорец на пейката също останаха някои ключовите футболисти, като Клаудиу Кешерю и Мавис Чибота.

Пиргов спаси дузпа на Битон

Разградчани започнаха по-добре и след само 10 минути получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение на Томашевич срещу Сисиньо. Ударът на Дан Битон обаче бе спасен от резервния вратар Илко Пиргов. До края на първата част Пиргов, който бе капитан, трябваше да се намесва още няколко пъти.

Карагерен пак вкарва за Локомотив

Второто полувреме започна така както свърши първото – с натиск на Лудогорец. След час игра обаче домакините излязоха напред в резултата. Бирсент Карагерен разстреля Пламен Илиев отблизо след комбинация Ален Ожболт. И двамата влязоха в игра като резерви.

Последва кратък импулс в играта на домакините, но те бяха попарени от Вандерсон. Битон започна контраатака и подаде на бразилеца, който стреля от трудна ситуация за 1:1. До края на срещата и двата отбора имаха шанс да спечелят, но не вкараха още голове.