Левски - Локомотив Пловдив
Снимка: levski.bg

Локомотив Пловдив отново сбърка на „Лаута“

Локомотив Пловдив и Монтана завършиха 2:2 в двубой от 11-ия кръг, игран на „Лаута“. Всички четири попадения паднаха преди почивката. Равенството е второ поредно за лидера в класирането като домакин. В предишният случай Локомотив направи 0:0 с Арда. Така тимът остава първи с три точки пред Лудогорец. Шампионите обаче имат два мача по-малко.

Резултатът бе открит от Димитър Илиев в 6-та минута. Гостите постигнаха изненадващ обрат чрез Тони Тасев и автогол на Лукас Масоеро. Малко след попадението на аржентинеца българският национал Бирсент Карагерен възстанови паритета. Тимът на Бруно Акрапович натисна след почивката, но не успя да стигне до успеха.

С точката Монтана събра 12 и се изкачи до 11-о място в класирането. В следващия кръг Локомотив гостува на Левски, докато Монтана е домакин на ЦСКА-София.