ЦСКА-София - Локомотив Пловдив
Снимка: facebook.com/cskasofiaofficial

Локомотив Пловдив разби ЦСКА-София – ВИДЕО

Локомотив Пловдив спечели с 3:1 срещу ЦСКА-София насред „Българска армия“. Поражението е първо през сезона за червените. Железничарите направиха отличен мач, а в герой се превърна нападателят Георги Минчев, вкарал хеттрик. С успеха пловдивчани събраха 17 точки и се изкачиха до седмо място. ЦСКА-София е на втора позиция с 23 точки, четири по-малко от Лудогорец.

Срещата беше доста нервна, може би и заради боя между агитките преди мача. Сблъсъците по трибуните забавиха началото на срещата.

Иначе през първото полувреме почти нямаше шансове за отбелязване на гол. Умарбаев беше най-близо до попадение за гостите, за домакините – Вилдсхут.

След паузата Локомотив игра много силно и заслужено вкара три гола. Първият падна в 49-ата минута. Томашевич отправи удар, който се превърна в центриране и Минчев се разписа с глава за 0:1. Само шест минути по-късно червените вече изоставаха с два гола. Минчев вкара след статично положение и хаос в наказателното поле.

Централният нападател завърши хеттрика си в 66-ата минута. Той засече по красив начин с плонж центриране на Димитър Илиев. ЦСКА-София все пак стигна до гол в 84-ата минута. Негов автор стана Йоан Баи, възползвал се от пас на Георги Йомов. Българският национал обаче получи контузия в коляното при подаването.