Локомотив - Ботев 6:0
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив разби Ботев с рекордното 6:0 в дербито

Локомотив разби Ботев с 6:0 в дербито на Пловдив от 14-и кръг на efbet Лига. Това е рекордна победа в историята на сблъсъка – за първи път има разлика от шест гола. Железничарите имат в историята си и победа с повече вкарани голове – 7:3.

Домакините стартираха наказателната си акция още във втората минута с точен изстрел на Момчил Цветанов. Диниш Алмейда покачи на 2:0 седем минути по-късно, а Димитър Илиев направи 3:0 в 25-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Филипов срещу Минчев. Само три минути по-късно Локомотив вече имаше четири гола преднина. Тогава вкара Георги Минчев. Проблемите на Ботев станаха още по-сериозни, след като Джонатан в края на полувремето получи червен картон.

Звездата на канарчетата Тодор Неделев се контузи в началото на второто полувреме и беше сменен принудително. Локомотив реализира още два гола след почивката – точни бяха резервите Кристиан Илич в 71-ата минута и Николай Николаев в 79-ата.

Така железничарите излязоха на върха в подреждането с 27 точки от 13 срещи. Лудогорец е втори с 26 точки от 11 мача. Ботев е на десето с 13 точки.