Локомотив Пловдив
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив би Лудогорец за Суперкупата

Локомотив Пловдив надви Лудогорец с 1:0 в двубоя за Суперкупата на България. Мачът се игра на стадиона на разградчани „Хювефарма Арена“.

Шампионите се изправиха срещу носителя на Купата на страната в първия официален мач от сезон 2020/21. Зелените имаха кадрови проблеми – липсваха играчи като Антон Недялков и Вандерсон.

Все пак Лудогорец вкара топка в мрежата след грешка на Мартин Луков, който не се намеси убедително при изстрел на Битон. Оказа се обаче, че Жоржиньо е бил в засада. Пловдивчани натиснаха в края на първото полувреме и на няколко пъти можеха да открият резултата. Ренан се отчете с добро спасяване срещу Анте Аралица. После обаче и той капитулира – изстрел на Умарбаев рикошира от Григоре, стигна до Петрович, който на празна врата отбеляза с глава. Попадението обаче беше отменено заради тънка засада. Голът щеше да бъде редовен, ако Петрович не бе играл с глава, тъй като повторенията показаха, че ударът на Умарбаев влизаше във вратата.

Икоко изгонен с директен червен картон

След почивката Локомотив продължи да бъде по-дейният и отново само добрите намеси на Ренан спасиха Лудогорец. В 64-та минута Джордан Икоко бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Лукас Масоеро. Воденият от Бруно Акрапович тим все пак достигна до победата в редовното време. Бирсент Карагерен намери елегантно Димитър Илиев и капитанът на Локо се разписа след прецизно воле.

Така Локомотив взе реванш за миналогодишното си поражение от същия съперник. Тогава Лудогорец спечели с 2:0 на Националния стадион „Васил Левски“. Това е втора поредна купа за тима на Акрапович след тази на страната и втора в надпреварата.

Следващата седмица започва и новият сезон в България. Лудогорец започва защитата на титлата си с гостуване на Ботев Враца. Железничарите гостуват на Ботев в дербито на Пловдив на базата в Коматево.