Локомотив Пловдив
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив победи Словачко с късен гол

Локомотив Пловдив победи Словачко с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Гола за успеха отбеляза Петър Витанов в 89-та минута.

Срещата беше равностойна без много шансове за отбелязване на гол. Преди попадението двата отбора създадоха по една добра голова възможност. През първата част Илко Пиргов спаси удар на Даниел Холцер. Локомотив отговори през втората част, когато удар на Мартин Минчев премина встрани от вратата. В края Витанов уцели топката от воле за 1:0. Веднага след това Садилек пропусна страхотна възможност да изравни за Словачко.

Датският Копенхаген вече чака победителя от този двубой. Скандинавците прегазиха Торпведо Жодино с 4:0 и си осигуриха място в третия кръг.