Локомотив Пловдив
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив надви Левски, ЦСКА-София разби Монтана

Локомотив Пловдив стигна до 1:0 над Левски в 25-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение беше дело на Кристиан Илич в началото на втората част. Със спечелените три точки Локомотив събра 52 и продължава да е втори. Левски остава девети с 28 точки.

Пловдивчани натиснаха от самото начало и създадоха няколко положения. Минчев, Малембана, Масоеро, Илиев и Карагерен обаче пропуснаха. Все пак в 49-ата минута Локомотив поведе. Карагарен пусна страхотен пас към Илич, който беше оставен сам и засече топката във вратата на Микулич. Десетина минута по-късно Димитър Илиев пропусна златен шанс да удвои аванса. Левски имаше два шанса до края да изравни, но не се възползва. Като цяло обаче сините бяха далеч от желаното.

ЦСКА-София разби Монтана с 6:0

По-рано днес ЦСКА-София си върна третото място в класирането, след като разби Монтана с 6:0 у дома. На стадион „Българска армия“ домакините поведоха в резултата още в 13-та минута чрез централния защитник Мено Кох. Десет минути преди почивката халфът Тибо Вион удвои. Кери покачи на 3:0 в 51-та минута, а в 75-та минута гол отбеляза и другият централен бранител Юрген Матей. В заключителните минути централният нападател Жорди Кайседо оформи крайното 6:0 с два бързо гола.

По този начин тимът на Любослав Пенев, който днес изтърпя втория си мач наказание, събра 47 точки. Червените изместиха Арда от третото място в подреждането.

В последния кръг от редовния сезон ЦСКА-София играе с Левски. Двубоят е в неделя от 17:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Монтана остава на дъното на класирането с 19 точки.