Локомотив Пловдив - Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Локомотив Пловдив е шести след 1:0 над Левски

Локомотив Пловдив победи Левски с 1:0 на стадиона в парк „Лаута“ в 30-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение беше дело на Джовани след час игра.

Така той прекрати серията от девет поредни мача без допуснат гол от Пламен Андреев и защитниците пред него. Загубата е и първа за Елин Топузаков, след като той пое сините преди месец.

Иначе Левски също вкара гол – в 49-ата минута, Рикардиньо проби отляво и пусна към Роналдо, след неубедителни намеси на Джовани Трупе, Пиер Зебли и Донко Хоркаш се стигна до няколко карамбола, а в крайна сметка топката влезе във вратата. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на Рикардиньо.

С успеха тимът на Александър Томаш събра 50 точки и изпревари Славия (49 т.) за шестото място в крайното класиране от редовния сезон. Левски остава четвърти с 54 точки, на 5 зад третия ЦСКА 1948.

Сините започват плейофната фаза именно с мач срещу ЦСКА 1948 – в неделя, 14 май, от 20:00 ч. в Бистрица. Локомотив Пловдив стартира с визита на Лудогорец на 15 май от 20:15 ч.