Берое - Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив би Берое и излезе начело

Локомотив Пловдив излезе начело в класирането, след като победи Берое с 3:1 в осмия кръг. Загубата е втора поред за зелените, които преди седмица паднаха от Лудогорец.

На стадиона в Стара Загора Локомотив започна силно и поведе в резултата още в 12-та минута чрез Алмейда. Той засече центриране на Салинас от пряк свободен удар. Домакините изравниха в 31-та минута, когато Иван Минчев реализира дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Фал.

В 64-ата Кристиан Илич отново изведе пловдивчани напред. Попадението отново падна след центриране от пряк свободен удар. В самия край капитанът на тима Димитър Илиев оформи крайното 3:1 от дузпа. Малко преди това Берое остана с човек по-малко след червен картон за Минчев.

По този начин Локомотив вече има 18 точки и поведе в класирането. Берое остава на трета позиция с 14 точки.