Локомотив Пловдив - ЦСКА-София
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на ЦСКА-София

Локомотив Пловдив победи у дома ЦСКА-София с 2:1 в ключов сблъсък в елита. Домакините нанесоха своя удар в рамките на няколко минути в края на първата част.

ЦСКА-София осезаемо мислеше за мача с Базел от плейфите на Лига Европа. И Локомотив заслужено стигна до два гола аванс. Първо Юрген Матей си отбеляза автогол с глава, а малко след това рикошет от главата му след удар на Момчил Цветанов влетя в мрежата на Густаво Бусато.

През второто полувреме червените излязоха на терена променени и успяха да намалят на 1:2. Това се случи след центриране на Тиаго Родригеш, което завари неподготвен Мартин Луков. Малко след това Матей стреля опасно, но вратарят на домакините изби. ЦСКА-София натисна в търсене на изравнителен гол, но не успя да го вкара. Така тимът загуби за първи път през сезона след девет мача без поражение във всички турнири. Червените са вече на четири точки от лидера и шампион Лудогорец. Локомотив се изкачи на втората позиция след петия си успех от старта на сезона. Железничарите имат 15 точки, една по-малко от зелените.

В следващия кръг тимът на Бруно Акрапович гостува на Берое. ЦСКА-София пътува до Базел, а после и до Велико Търново за мач с Етър.