Локомотив Пловдив - Левски

Локомотив Пловдив не даде шанс на Левски в първия полуфинал за Купата

Локомотив Пловдив се наложи над Левски с 2:0 в първа среща от полуфиналите на турнира за Купата на България. Железничарите играха много по-добре от сините и дадоха само един шанс на своя съперник. Реваншът е след две седмици в София.

Носителят на трофея вкара и двата си гола през първото полувреме. Капитанът на домакините Димитър Илиев откри резултата в 23-ата минута. В самия край на първата част Бирсент Карагарен удвои преднината на Локомотив.

На трибуните на „Лаута“ беше новият собственик на Левски Наско Сираков, който не показа емоции, въпреки негативния развой. Утре той трябва да обяви плановете си за това как ще изведе сините от кризата.

Освен финансовите проблеми тимът има и чисто игрови. Срещу Локомотив съставът на Петър Хубчев записа осми пореден мач без победа. В шест от тези срещи сините не са вкарали гол. И със сигурност скриване на логото на стария спонсор – 7777.бг – на екипите не помага.

Утре във втория полуфинал има нов сблъсък по оста Пловдив – София – Ботев приема ЦСКА.